ZLATÉ PRAVIDLÁ správneho opaľovania v soláriu

•  Dodržujte doby opaľovania pre jednotlivé typy pokožky. Každá prevádzka solária, je povinná mať v každej kabínke solária vyvesený plán opaľovania pre jednotlivé foto typy. Informujte sa u personálu solárneho štúdia, v prípade, že sa neviete zaradiť, ktorá doba opaľovania je vhodná pre Vás.

 

• Pri opaľovaní majte oči zatvorené a vždy používajte ochranné okuliare. V našom solárnom štúdiu Ergoline, si ich môžete požičať zdarma, prípadne zakúpiť vlastné a označené Vašim menom nechať u nás v úschove

 

• V prípade, že užívate lieky si pred opaľovaním, či už na slnku, alebo v soláriu, prečítajte príbalový leták, alebo sa informujte u lekára

 

• Pri opaľovaní v soláriu nepoužívajte prostriedky - opaľovacie krémy, určené na ochranu pred slnkom

 

• Pred opaľovaním v soláriu si odstráňte z pokožky všetky kozmetické prípravky, samozrejme s výnimkou špeciálnej solárnej kozmetiky, našej prevádzke solárne štúdio Ergoline, dôverujeme už 15 rokov nemeckej značke Tannymaxx a odložte všetky šperky

 

• Pred opaľovaním v soláriu a po ňom, pokožku ošetrite, aby Vám pekné hnedé opálenie vydržalo čo najdlhšie. Na takéto ošetrenie je obzvlášť vhodná solárna kozmetika, nakoľko je prispôsobená špeciálnym potrebám hnedej, opálenej pokožky. Pri výbere vhodnej solárnej kozmetiky, Vám ochotne poradí personál nášho solárneho štúdia Ergoline

Mýty o soláriách!

Musím sa potiť aby som sa opálil/la ? Je to pravda?

 

Nemusíte sa potiť, aby ste sa opálli. Veď predsa, keď na pláži fúka vietor, opálite sa rovnako, ako keď je bezvetrie. Kvôli tomu, aby bolo opaľovanie mimoriadne príjemné, rozmaznávajú nás moderné solária Ergoline výkonným vetraním, klimatizáciou a čiastočne dokonca jemne rozprášenými esenciami. Táto osviežujúca funkcia sa volá aj "Aqua Fresh". Takže si slno môžete úžívať úplne uvoľnene a zaručene sa nespotíte. Napriek tomu, sa pekne opálite.

 

V soláriu sa nedá predopáliť ? Je to pravda ?

 

V soláriu sa môžete predopáliť a tým pripraviť svoju pokožku na dovolenku na juhu. Vďaka slnečnému svetlu si pokožka vytvorí prirodzenú ochranu pred slnkom. Tá pozostáva zo zhrubnutia kože, tzv. zosilnenia rohovinovej vrstvy, ako aj z nepriamej pigmentácie, ktorá sa vytvára v dôsledku UVB spektra slnečného svetla. Nakoľko intenzita UVB žiarenia moderných solárií je porovnateľná so slovenským letným slnkom, poskytuje prirodzenú ochranu pred svetlom aj umelé opaľovanie v solárnom štúdiu.

 

V soláriách potrebujem krém na opaľovanie ? Je to pravda ?

 

V soláriu krém na opaľovanie nepotrebujete! Ak by ste napr. chceli na pláži zostať na slnku dlhšie, než by bolo vhodné pre váš typ kože a vaše "predopálenie", je vhodné siahnuť po opaľovacom kréme, aby ste predišli spáleniu kože. Nakoľko je však v soláriu UV žiarenie dávkované a exaktne definované, nie je potrebná žiadna ochrana proti slnku. A preto je potrebné rešpektovať pokyny personálu vášho obľúbeného solárneho štúdia a využívať solárium len tak dlho, ako to zodpovedá typu vašej kože. Ak ešte nepoznáte svoj fototyp - u nás v Európe sú to štyri typy kože ( v každej kabínke solária musí visieť tabuľka, podľa ktorej si dokážete určiť, aký typ kože máte), prípadne oslovte personál solárneho štúdia, radi s vami vykonajú individuálny test typu kože. Pred prvou návštevou solárneho štúdia si nechajte poradiť a krém na opaľovanie nechajte doma. Do solárií je určená iná, špeciálna kozmetika. ( o tom neskôr)

 

Opálenie sa pri sprchovaní zmyje ? Je to pravda ?

 

Zmyje sa nanajvýš mejkap, alebo samoopaľovací prostriedok. Nie však opálenie zo solária. UV svetlo opáli pokožku úplne prirodzeným spôsobom. V lete na dovolenke si idete predsa tiež pekne opálení zaplávať. Preto platí že pre pekné a dlhotrvajúce opálenie je dôležité svetelné spektrum a kvalitné hydratačné produkty na ošetrovanie pokožky.

 

Soláriá sú oveľa silnejšie ako prírodné slnko ? Je to pravda ?

 

Maximálna intenzita solária je obmedzená legislatívou a intenzita nikdy nie silnejšia, ako prírodné slnko. Maximálna, erytemálna intenzita UV žiarenia dosahuje 0,3W/m2. Tento technický pojem sa dá pre zjednodušenie znázorniť nasledovne : 15 minút v modernom soláriu, zodpovedá riziku spálenia sa pri opaľovaní na letnom, nemeckom slnku za ca. 25 minút. Aby ste si zvolili ideálnu dobu opaľovania v soláriu, poraďte sa ohľadom svojho fototypu.

 

Soláriom sa nedá získať vitamín D ? Je to pravda ?

 

Nakoľko je intenzita UVB žiarenia moderných solárií porovnateľná s nemeckým letným slnkom, dajú sa aj pri umelom opaľovaní vyvolať v koži, prípadne v tele tie isté pozitívne efekty, ako na prírodnom slnku. Tvorba vitamínu D bežným soláriom bola dokázaná štúdiou renomovaného nemeckého výskumného ústavu, vykonanou pod lekárskym vedením. Liečbu prejavov nedostatku vitamínu D je však potrebné konzultovať s lekárom.

 

Ako často sa môžem opaľovať v soláriu ?

 

Najdôležitejšie základné pravidlo znie: nepreháňať! Nemali by ste sa slniť častejšie, ako raz za deň. Je vhodné urobiť si prestávku medzi opaľovaniami ( záleží od fototypu) Nekombinovať opaľovanie na slnku s návštevou solária v jeden deň. Aj tu je vhodné poradiť sa s personálom solárneho štúdia. Nemecký Spolkový úrad na ochranu pred žiarením neodporúča viac než 50 opaľovaní za rok.

  • Facebook
  • Instagram

Solárne štúdio Ergoline
Bohrova 1
851 01 Bratislava
Kontakt: 0905 501 027

© 2019 Ergoline Slovensko